Opis

System ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat chroni nawet w najbardziej surową zimę: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Nie musimy obawiać się popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien, niedrożnych rur spustowych itp. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku. Praca systemu ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat opiera się na zjawisku samoregulacji kabli grzejnych.

Charakterystyka systemu przeciwzamarzaniowego ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat

System ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat chroni rurociągi z wodą, zawory, rynny, siłowniki i inne podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury elementy nawet w najgorszą zimową pogodę. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat nie musisz martwić się o rury z wodą czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach swojego domu jak również na zewnątrz.

Łatwy montaż

System ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na chronionym elemencie, np. odcinku rury, zaworze, rynnie. Można go również montować na plastikowych elementach. W odróżnieniu od innych kabli grzejnych, nawet w niskich temperaturach samoregulujący kabel ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat zachowuje elastyczność i daje się łatwo odwijać. Jeżeli zachodzi potrzeba umieszczenia elementu grzejnego wewnątrz rurociągu proponujemy użycie kabla grzejnego SelfTec®DW. Wykonana w specjalnej technologii powłoka zewętrzna posiada atest PZH i może być stosowana w rurociągach z wodą pitną.

Komfort pracy

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat pracuje zawsze, kiedy występuje taka potrzeba. Nie trzeba martwić się o niespodziewane zmiany pogody i temperatury. System samoczynnie dostosuje temperaturę kabla do chronionego obiektu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury kabla grzejnego.

Niezawodna konstrukcja

Rdzeń wykonany z polimeru z dodatkiem węgla, usieciowany, rozpięty pomiędzy równoległymi żyłami zasilającymi, jednostronnie zasilany. Dzięki tej konstrukcji w przypadku przegrzania miejscowego tylko część przegrzana nie pracuje, a pozostała część kabla zachowuje swoje właściwości. Nawinięty na rdzeń kabla ekran ochronny z miedzi, ocynowany i nałożony w formie oplotu, praktycznie nie wpływa na pogorszenie elastyczności. Osłona zewnętrzna z modyfikowanego poliolefinu znacznie poprawia właściwości mechaniczne kabla.

Dane techniczne:
Moc jednostkowa (+10 C): 16 W/m
Moc jednostkowa (0 C w wodzie lodowej): 22 W/m
Napięcie zasilania: 230 V 50/60 Hz
Wymiar zewnętrzny przewodu: 6x9 mm
Min. temperatura instalowania: –25 C
Max. temperatura pracy: +65 C
Max. temperatura ekspozycji: +65 C
Przewody przyłączeniowe: 1 x 3 m; 3 x 0,75 mm lub 3 x 1,0 mm z wtyczką
Rodzaj przewodu grzejnego: samoregulujący, zasilany jednostronnie
Ekran przewodu grzejnego: 100% pokrycia, folia AL/PET, oplot z ocynowanych drutów miedzianych x 0,6 mm
Żyła: miedź ocynowana 2x0,6mm
Izolacja: modyfikowana poliolefina
Powłoka zewnętrzna: bezhalogenowa poliolefina, odporna na UV
Min. promień gięcia przewodu: 3,5 D
Wytrzymałość na ściskanie: > 1500 N
Wytrzymałość na rozciąganie: > 300 N
Stopień ochrony: IPX7
Certyfikaty wyrobu: EAC
Certyfikacja systemu wg ISO 9001: IQNET, PCBC
Wyrób oznakowany: CE

Szczegóły produktu

RODZAJ KABLA
SelfTec
MOC (W)
80W
DŁUGOŚĆ KABLA
5M

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano do porównania