Najnowszy wpis

Jak wybrać taśmę LED?

Taśma LED do pokoju – jaką wybrać moc? 

Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu oraz miejscu zostanie zamontowany produkt i czy będzie głównym, czy dodatkowym źródłem światła. Jeżeli potrzebujesz bardzo mocnego i jasnego oświetlenia, sprawdź taśmę LED o mocy 20W. Warto pamiętać, że korzystniej jest zamontować model o wyższej mocy i regulować natężenie. W innym wypadku, kiedy okaże się, że jest za ciemno, może pojawić się konieczność dokupienia dodatkowego źródła światła, a to wiąże się z kolejnymi kosztami. Najlepsza, minimalna moc taśmy LED na ścianę lub pod wyposażenie meblowe to 8,4W i więcej. Wybór musi być uzależniony między innymi od wielkości pokoju i stopnia jasności, jaki chcesz uzyskać. 

Jaki kolor światła wybrać? 

To już zależy od preferencji użytkownika. Kolorowa taśma LED z pilotem montowana na ścianę to świetne, designerskie rozwiązanie dekoracyjne stosowane w wielu wnętrzach. Wśród popularnych barw są niebieskie, zielone, żółte czy czerwone odcienie. Bardzo dobrze prezentują się warianty montowane do wyposażenia, np. za telewizorem w salonie, lustrem w łazience czy pod łóżkiem w pokoju dziecięcym. 

Jeśli jednak produkt ma być głównym oświetleniem w pomieszczeniu, najlepiej postawić na klasyczną opcję. Białe, jasne światło to barwa 6500K. Im mniej Kelwinów, tym odcień jest bardziej naturalny. Dlatego, jeżeli chcesz mieć ciepłe i przytulne wnętrze, wybierz produkt o barwie 3000K. Do sypialni czy łazienki sprawdzi się 4000K, zapewniając odpowiednią ilość światła, ale jednocześnie tworząc wyjątkowy nastrój. 

Gdzie zamontować taśmę LED? 

Plusem tego rozwiązania jest łatwość montażu. Taśma LED na ścianę jest bardzo uniwersalna i świetnie prezentuje się zarówno umieszczona przy gzymsie, jak i przy podłodze, a także za elementami wyposażenia wnętrz, pełniąc funkcję ozdobną. Wszystko zależy od preferencji użytkownika i efektu, jaki chce osiągnąć. 

Taśma LED do pokoju – wyróżniająca się dekoracja wnętrz 

Ciesząca się dużą popularnością kolorowa taśma LED z pilotem to dobre rozwiązanie do wszystkich aranżacji. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień światła, moc i zamontować ją na ścianie, żeby współgrała z pozostałymi elementami wyposażenia. Produkt pełni funkcję dekoracyjną i może stanowić dodatkowe, jak i bazowe oświetlenie w pomieszczeniu. Hurtownia elektryczna Nieciu dba, aby zarówno cena, jak i opinie dostępnych artykułów, były korzystne i wyróżniały proponowany asortyment. Taśma LED w pokoju to świetne rozwiązanie do wnętrz w każdym stylu! 

w kategoriach: Ciekawostki
Dodano do porównania