Najnowszy wpis

Jakie są zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe – idealna opcja do każdego pomieszczenia 

Jednym z plusów jest możliwość zamontowania takiego ogrzewania w każdym pomieszczeniu, od korytarza, przez salon, po łazienkę. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj, spośród dostępnych na rynku. Dobrą opcją jest folia grzewcza pod panele albo podłogowe maty marki Elektra, zapewniające wysoki komfort użytkownikom. Wnętrze rozgrzewane jest bardzo równomiernie, a punkt wyjściowy ciepła z podłoża sprawia, że można ustawić niższą temperaturę, jednocześnie osiągając przyjemny efekt. 

Oszczędność energii 

Bardzo istotnym aspektem dla osób wybierających ogrzewanie podłogowe pod panele czy inny rodzaj pokrycia jest możliwość oszczędzania energii. Jest to efektem stosowania niższej temperatury niż w wypadku klasycznych grzejników, zapewniając taki sam komfort cieplny. Dodatkowo folie i maty grzejne Elektra lub innych producentów da się zasilać kolektorami słonecznymi. Warto też stosować pompy ciepła, które ułatwiają racjonalną gospodarkę energią. 

Łączenie różnych źródeł ogrzewania 

Wiele osób z uwagi na wygodę decyduje się na montowanie podłogowych produktów grzewczych wyłącznie w niektórych pomieszczeniach domu, np. pokoju dziecięcym, salonie czy łazience. Taki rodzaj ogrzewania z łatwością da się łączyć między innymi z klasycznymi kaloryferami, tworząc kompatybilny system. 

Wysoki komfort użytkowania 

Zastosowanie takiego rozwiązania we wnętrzach ma też kilka zalet, które pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników. Oprócz lepszego rozłożenia ciepła pod względem fizjologicznym dla organizmu człowieka warto zwrócić również uwagę na to, że ogrzewanie podłogowe zmniejsza cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. W efekcie we wnętrzu jest mniej unoszącego się kurzu i innych pyłów. Dlatego folia grzewcza pod panele czy mata grzejna Elektra to polecane opcje dla osób z alergiami. 

Wybierając ogrzewanie podłogowe, łatwiej jest też ustawić odpowiednią temperaturę i zarządzać regulacją, bo płaszczyznowo zlokalizowane źródła ciepła zapewniają lepszy efekt niż w wypadku miejscowo montowanych kaloryferów. 

Postaw na ogrzewanie podłogowe! 

Osoby, które stoją przed budową czy planowanym remontem domu, powinny rozważyć maty grzewcze podłogowe czy folie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, w tym jest bardzo komfortowe. Pozwala też na oszczędzanie energii, a co za tym idzie – otrzymywanie niższych rachunków. Hurtownia elektryczna Nieciu dba o to, żeby cena dostępnych artykułów była przystępna i atrakcyjna dla każdego klienta. Masz pytania? Skontaktuj się ze specjalistami ! Sprawdź opinie użytkowników i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie! 

w kategoriach: Ciekawostki
Dodano do porównania