Filtruj według

Marka

Marka

TYP

TYP

TYP SIECI

TYP SIECI

SPOSÓB MONTAŻU

SPOSÓB MONTAŻU

Najnowszy wpis

Ogranicznik przepięć AC - przepięciówka

Instalacja elektryczna powinna zostać zaprojektowana, skonstruowana i zamontowana w taki sposób, aby zapewnić zarówno jej samej, jak i wszystkim pracującym w jej obrębie sprzętom maksymalne bezpieczeństwo działania. W tym celu stosuje się m.in. ogranicznik przepięć AC, którego zadanie polega na ochronie infrastruktury elektrycznej przed skutkami niekontrolowanych, nagłych modyfikacji napięcia w sieci. W ich efekcie może bowiem dojść do zniszczenia poszczególnych elementów instalacji wraz z podłączonymi do niej urządzeniami, czemu zapobiega właśnie przepięciówka.

Czym są przepięcia i dlaczego są groźne?

Tym mianem określa się sytuację, w której napięcie w sieci jest większe, niż wynosi wartość znamionowa, czyli przekracza maksymalny bezpieczny pułap. Może dochodzić do niej w rezultacie m.in. zwarć, nagłego zmniejszania bądź zwiększania obciążeń, doziemiania czy intensywnych wyładowań atmosferycznych. Aby uniknąć niepożądanych skutków, stosuje się właśnie ogranicznik przepięć AC, który nazywany jest również przepięciówką. Dzięki niemu aparatura podlega skutecznemu zabezpieczeniu przed niekontrolowanymi, nagłymi zmianami napięcia.

Dlaczego właściwie przepięcia są takie niebezpieczne? Przede wszystkim dlatego, że stanowią bezpośrednie zagrożenie zarówno dla urządzeń podłączonych do sieci, jak i dla samej instalacji. Mogą one prowadzić do uszkodzeń i awarii, a nawet całkowitego zniszczenia, które uniemożliwia dalsze użytkowanie sprzętów podłączonych do prądu. Przepięciówka AC pozwala na uniknięcie takiego scenariusza, ponieważ działa jako ogranicznik skutecznie obniżający intensywność i czas trwania zjawiska. Tym samym pozostaje ono bez wpływu na instalację i pracujące w jej obrębie urządzenia. Oferowane w naszym sklepie produkty są przeznaczone do prądu przemiennego.

Skuteczne i bezawaryjne przepięciówki AC

Dostarczamy wyłącznie niezawodne i skuteczne w działaniu przepięciówki AC, które bardzo dobrze radzą sobie nawet z intensywnymi i długo trwającymi przepięciami. To elementy niezbędne w konstrukcji współczesnych instalacji elektrycznych, dzięki którym możliwe staje się efektywne i bezpieczne korzystanie z nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Poza efektywnością działania warto zwrócić uwagę także na prostotę montażu oferowanych ograniczników.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór przepięciówek AC, które sprzedajemy w różnych typach i klasach, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy dobierze odpowiedni model pod kątem określonych zastosowań i wymagań. Poszukując właściwego egzemplarza, należy się zastanowić przede wszystkim nad tym, jakie i ile urządzeń będzie podłączonych do instalacji oraz przeanalizować zastosowane już zabezpieczenia odgromowe.

Jeśli chodzi o parametry ograniczników przepięć, do kluczowych należy zarówno znamionowy, jak i wykładowczy maksymalny prąd wyładowczy. Praktyka pokazuje, że najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest przepięciówka AC typu 2., która ma możliwość odprowadzania prądu wyładowczego 40 kA, a jego znamionowa wartość wynosi 20 kA. Zarówno takie, jak i wiele innych modeli urządzeń zamówisz w naszym sklepie internetowym, do czego serdecznie zachęcamy!

Aktywne filtry

Dodano do porównania